PP oluklu levha ozellikleri nedir ?

Karton Plast, ekstrüzyon yöntemi ile polipropilen malzemelerden üretilen ve aşağıdaki özelliklere sahip, King Karton Plastik fabrikasının bir ürünüdür:

Hafif olmak

Karton plast yapısından dolayı bu ürün düşük ağırlığa sahiptir. Ağırlığı camın altıda biri ve akrilikin üçte biridir. Bu benzersiz özellik, Karton plast levhaların ve ruloların çeşitli endüstrilerde yaygın olarak kullanılmasını sağlamıştır.

Farklı renk türleri

Karton Plast'ın bir diğer özelliği de geniş renk yelpazesidir. Bu renk değişimi, bu ürünün üretimi sırasında renkli masterbatchlerin kullanılmasının bir sonucudur.

Esneklik

Karton Plast'ın esnekliği, hafif olmasının yanı sıra ürün yapısında polipropilen dereceli hammaddelerin kullanımından kaynaklanmaktadır, bu da levhaların ve ruloların yüksek esnekliğe sahip olmasını ve hem uzunlamasına hem de enine kıvrılabilmesini sağlar, ancak Oluğun bükülmesini önlemek için, uzunlamasına yönde döndürmek daha iyidir.

Yüksek basınç toleransı

Karton plast yapının şekline yakından bakarsanız, üst ve alt tabakaları birbirine bağlayan kolonları net bir şekilde görebilirsiniz. Bu kolonların birim alandaki yüksek sayısı ve birbirine yakınlığı, Plast levhanın dış basınçlara karşı oldukça dirençli olmasına neden olmuş ve bu da Levha Plast kutularının ve ambalajlarının dış gerilmelere karşı olmasını sağlamıştır.
Yıkanabilir

Plastik tabanlı ürünlerin çoğu yıkanabilir ve Karton plast istisna değildir ve bu ürün su ve deterjanla kolayca temizlenebilir ve herhangi bir zararlı etkisi olmayacaktır.

Toksik olmayan

Karton plast üretiminde hiçbir toksik madde kullanılmamıştır ve bu levhalar insan sağlığına herhangi bir tehlike oluşturmamaktadır. Gıda ambalajı için de kullanılabilirler. Ancak gıda ve ilaç ambalajları için kutu ürünleri paketlenmeden ve yerleştirmeden önce sterilizasyon yöntemlerinden biri ile dezenfekte edilmelidir.

Kokusuz

İnsanların plastik malzemelerin her zaman kötü bir kokusu olduğu inancına göre, ancak bu inanç, plastik ürünlerin bazen ikinci el ve geri dönüştürülmüş malzeme kullanımından dolayı kötü bir kokuya sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Ancak Karton plast üretiminde kötü kokuya sahip olmamanın yanı sıra tamamen hijyenik olan yeni ve kaliteli hammaddeler kullanıyoruz.

Basılabilirlik

Karton plast baskı, bu ürünün tüketiciler arasındaki popülerliğinin nedenlerinden biridir. pürüzsüz yüzeyi sayesinde plastik levha üzerine baskı yapmak kolaydır. Karton plast üzerine baskı için seçilebilecek yöntemler, Serigrafi baskı ve dijital baskı dir. Baskının yüksek kalitede olmasını ve basılı tasarımın yırtılmamasını sağlamak için korona kullanıyoruz.

Kolay kesim yeteneği

Karton plast, benzersiz mukavemet ve dayanıklılığa sahip olduğu için beklenenin aksine kolaylıkla kesilebilir ve Karton plast levhalar ve rulolar bir bıçakla kolaylıkla istenilen şekil ve tasarımda kesilebilir. Ancak King Karton Plastik fabrikasında, daha hassas ve düzenli kesimler için mağaza ve reklam stantları veya ambalaj kutuları ve meyve kutuları gibi ürünler yapmak için tam otomatik makineler kullanılıyor. Ayrıca, müşterinin özel tasarımına göre, kesilen parçaları bağlamak için zımba, sıcak tutkal, plastik kaynak ve diğer güvenli yöntemler kullanıyoruz.

Temel esnekliği koruyun

Yukarıda bahsedildiği gibi Karton Plast üretim sırasında yüksek derecede esnekliğe sahiptir ve bu üründeki bu esneklik, direkt güneş ışığına maruz kalıncaya kadar kaybolmayacak ve eskisi gibi yumuşaklığını tamamen koruyacaktır.

Yanıcı değil

Belki bunu duyunca şaşıran ve polipropilenden üretilen ürünlerin yanıcı olmadığını ve plastik ürünlerin yanmasını hep gördük diyen kişilerden birisiniz. Evet haklısın. King Karton Plastik fabrikası, müşterinin ürünü yanmaz hale getirmek ve sadece ısıyla eritmek ve yangın riskini azaltmak için yanıcı olmayan karton Plast'a ihtiyacı varsa, üretim sürecinde yanmaz masterbatch kullanır.

Darbe ve ezilme direnci

Karton Plast'ın mukavemet nedenleri ile ilgili 4. sıradaki açıklamalara göre, aynı nedenlerle bu ürünün darbe ve ezilmeye karşı direnci çok yüksek olacak ve bu özellik Plastik Karton Plast yapımında gerekli faydayı sağlamak için kullanılabilir.

Kimyasallara dayanıklı

Polipropilen malzemelerden üretilen tüm ürünler, kimyasallara karşı ideal dirence sahiptir ve King Karton Plastik'ta yapılan ürünler bu kuralın bir istisnası değildir.

Isı yalıtımı

Karton plast, H şeklindeki yapısı sayesinde ısı kaybını veya ortam soğuğunu önler ve yalıtım olarak kullanılabilir, bu nedenle inşaat sektöründe bu ürünün enerji kaybını önlemek için birçok uygulaması vardır.

Nem yalıtımı

Karton plastlar su ve nem geçişini tamamen engeller. Bu nedenle seralarda, yüzme havuzlarında ve ... kulana bilir.

Ses yalıtımı

Bu ürünün network yapısı ve plakalarında hava bulunmasından dolayı ısı yalıtımının yanı sıra ses yalıtımı olarak da kullanılabilmekte ve bu plastik kartlar ortam seslerini izole etmek için kullanılabilmektedir.

UV yalıtımı

Müşterinin siparişine göre bu ürünün üretiminde güneşin ultraviyole ışınlarının geçişini engelleyen ve bu ürünün güneş ışığına karşı direncini büyük ölçüde artıran özel malzemeler kullanılmaktadır.

Geri Dönüştürülebilir

Bu ürün tamamen geri dönüştürülebilir.

Dünya standardına sahiptir

Bu ürün tamamen FDA (ABD Sağlık Bakanlığı) tarafından onaylanmış standart malzemelerden yapılmıştır.

Ayırıcı

Bu ürün birçok sınıfta ürün bölücü olarak kullanılabilir.

Şeffaflık

Carton Plast ürünlerinin bir diğer özelliği ise, proses sırasında bir nükleer masterbatch eklenerek moleküler organizasyon eklenerek polipropilen şeffaflığının artırılabilmesidir.

Antistatik

Karton Plast üretiminde müşterinin talebi üzerine sağlanabilecek bir diğer özellik, ürün yüzeyinde statik elektrik oluşumunu ve toz emilimini önlemek için antistatik özellikte ürünlerin üretilmesidir.