Plastik Levha

 

Plastik Levha nedir?


Plastik Levha,üç ince polipropilen tabakasından yapılmış bir Plastik tabakadır. Bu ürün aynı zamanda iki düz levha arasına oluklu ve tırtıklı bir plastik katmanın yerleştirilmesi nedeniyle çift cidarlı plastik levha olarak da bilinir.

Plastik Levha oldukça yüksek renk çeşitliliğine sahip Olup ve piyasada bu levhaların Normal kalınlığı 2 ila 12 mm arasındadır. Bu ürünün piyasada PP Levha, Oluklu Plastik Levha, PP Oluklu Levha veya Haloprofile Levha bilinir. Plastık Levha dokusunu güçlendirmek için cam elyaf ile kombine edilebilir ve kullanılabilir.

Plastik Levha uygulaması

Kimya, tarım, reklam, ambalaj ve inşaat sektörlerinde popüler bir ürün haline gelen Karton Plast’ın uygulamalarının en önemli nedenlerinden biri ısıya, basınca ve darbeye karşı yüksek dayanıklılığı ve kimyasallara karşı yüksek dayanıklılığıdır.
Bu ürünle ilgili diğer olumlu noktalar arasında yanmazlık sayılabilir. Karton plast doğrudan ısıda bile alev almaz, erir. Tabii ki, polipropilenden yapılmış plastic levhalarin iyi bir ısı direncine sahip olduğuna dikkat edilmelidir.

Plastik Levha, deformasyona ve görünüme karşı dayanıklı olmasının yanı sıra diğer nesnelere zımba, tel, ahşap tutkalı ve termal tutkal ile yapıştırılabilir.
Karton Plast, hafif olması nedeniyle yüksek miktarlarda kolaylıkla taşınabilir ve bu nedenle inşaat ve dekorasyon tasarımında birçok uygulamaya sahiptir. Bu ürünü ev veya ofis dekorasyonunda kullanıma uygun bir seçenekdir ve diğer sebep de bu ürünün kokusuz olması ve ortamdan gelen kokuları emmemesidir.
Bu ürünü inşaat ve dekor açısından popüler kılan bir avantaj onun yalıtım olmasidır.

Sheet Plast sıcağa, soğuğa, suya ve direk güneş ışığına karşı yüksek mukavemete sahiptir.
Sanayinin gelişmesinin doğanın yok edilmesine eşit olduğu bu dönemde, Carton Plast önemli bir ilerleme kaydetmiş görünüyor; Çünkü üretiminde zehirli maddeler kullanılmamaktadır ve nihai ürün tekrar kullanım için geri dönüştürülebilmekte ve çöpe atılmasına ve çevreyi kirletmesine gerek yoktur.

Plastik levha kullanma nedenleri :

  • Plastik levha, farklı çevre koşullarında çok iyi bir dirence sahiptir.
  • Plastik levha suya, çeşitli yağlara ve kimyasallara karşı dayanıklıdır.
  • Plastik levhanın gücü, eksi 40 ila artı 80 santigrat derece arasındaki sıcaklık dalgalanmalarına karşı dayanıklıdır.
  • Maksimum genişliği 210 cm olan Plastik levha, uzunluk kısıtlaması olmaksızın üretilmektedir.
  • Plastik levha 2 ila 13 mm kalınlıklarda 300 ila 3000 g/m2 ısı ile sunulmaktadır.
  • Plastik levha rulo 2 ila 4 mm kalınlıkta yoğunlukta ve özel ölçülerde üretilebilir.
  • 36 renkte üretim çeşitliliği, ipek ve dijital baskı imkanı Plastik levhanın diğer avantajlarıdır.

Plastik Levha Fiyatları


Plastık Levha fiyatını öğrenmek ve tavsiye almak için bizimle iletişime geçin.