Karton plast 10 avantajı :

 

Dünyada bilim ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok konu köklü değişikliklere uğradı,Bu değişiklikler arasında endüstriyel ürünler, makine ve ekipmanlar, hammaddeler, küresel pazarlar ve çok daha fazlası yer alıyor.Bu arada insanların zevkleri ve ihtiyaçları çok değişti ve her gün sahip oldukları işe veya projelere hangi malzemenin uygun olduğunu düşünüyorlar.
Yapmayı düşündüğünüz şey için hangi malzemeyi kullanacağınızı bilmiyor musunuz?
Doğru malzemeyi seçmek için, bir ürünün avantajları hakkında en azından yeterli bilgiye sahip olmalısınız.
Bugün Karton Plast'ın avantajlarından bahsetmek istiyoruz.

1. Makul fiyat
Öncelikle Karton plastun fiyatı demir, alüminyum, cam gibi diğer malzemelerden daha iyi, ikincisi ise Karton plastun diğer malzemelere göre bakım, nakliye ve imalat maliyetleri dahadüşük.

2. Hafiflik
Karton Plast, plastik malzemeden üretilmesi ve aynı zamanda oluklu şeklinde olması nedeniyle karton Plastlarin taşınmasını kolaylaştıran çok düşük bir ağırlığa sahiptir.

3. Çevre dostu
Bugün dünyadaki topluluklar çevre konusunda her zamankinden daha fazla endişe duyuyorlar ve yüksek derecede kirletici malzemelerin kullanımına izin vermiyorlar. Karton plast, toksik olmayan ve kirletmeyen polipropilen malzemelerden yapılmıştır ve kolayca imha edilir.Bu nedenle çevreyi kirletmez. Daha da önemlisi kolaylıkla geri dönüştürülerek başka bir plastik ürüne dönüştürülebilir.

4. Eklenti yetenekleri
Karton Plast, en yüksek çevre güvenliği standartlarını karşılamak için farklı masterbatchler eklenerek üretilebilir. Karton plast, statik, yanmaz ve yüksek iletkenlik direnci ile üretilebilir.

5. Ses yalıtımı ve ısı yalıtımı
Karton Plast, içi boş yapısı sayesinde iyi bir ses ve ısı yalıtımı olabilir. Duvarları ve tavanları yalıtmak için Karton plast levhalar kullanabilirsiniz.

6. Mekanik özellikler
Karton plastin yapısı ona yüksek darbe direnci, basınç direnci, yüksek esneklik, yüksek mukavemet gibi çok iyi mekanik özellikler vermiştir.

7. Kimyasal kararlılık
Karton plast su geçirmez, nem geçirmez, korozyon önleyici, buhar önleyici ve ayrıca böceklere karşı dayanıklı olabilir ve bu, karton ve ahşap kartonlara göre çok önemli bir farktır.

8. Boyama
Renkler bize ruh ve canlılık verir. Karton plast farklı renklerde üretilebilir, üretim sırasında hammaddelerine bir miktar renk masterbatch katmak, istediğimiz rengi elde etmek için yeterlidir.

9. Pürüzsüz yüzey
Karton Plast, üretimi için özel bir kalıp kullanılması nedeniyle çok pürüzsüz bir yüzeye sahiptir ve çıkan malzeme hemen kalibratöre girer ve soğur.

10. Yazdırılabilirlik
Karton Plast, Corona adı verilen makineye üretimin bir aşamasında girer, bu makinenin görevi Karton Plast yüzeyinde çok küçük taneler oluşturmaktır, bu da Karton Plast yüzeyine baskı yapmayı kolaylaştırır.