kingkarton sheet King Karton Plastik
PP Oluklu Levha özelleştirmesi
20 Kasım 2021
kingkarton plastikkoli King Karton Plastik
Geri dönüştürülebilir, hafif ve dayanıklı kutular kullanın!
4 Mart 2022
kingkarton sheet King Karton Plastik
PP Oluklu Levha özelleştirmesi
20 Kasım 2021
kingkarton plastikkoli King Karton Plastik
Geri dönüştürülebilir, hafif ve dayanıklı kutular kullanın!
4 Mart 2022
 

Korflüt levha

Oluklu kartona çok benzeyen plastik bir levha olan Korflüt levha aslında ekstrüzyon ve flüt yöntemiyle üretilen, iki düz levha ve aralarında dikey ince duvarlardan oluşan polipropilen ve polietilen profil levhaların endüstriyel adıdır. Bu levhalar Korrex ve Karton Plast olarak da bilinir, ancak endüstri ticari adı olarak Korflüt'u seçmiştir ve artık Oluklu PP ve PE Levhalar için genel bir terimdir.

Korflüt levha kullanmanın avantajları:

Farklı Korflüt levha türlerini popüler hale getiren avantajlar:
 • Korflüt levhalar ucuzdur ve bu nedenle reklam ve pazarlama amaçlı reklam panoları ve afişler için uygun maliyetli bir seçimdir.
 • Bu plastik levhalar dayanıklı ve su geçirmezdir. Korflüt levhalar genellikle güçlüdür, yani iklim değişikliğine dayanabilir ve aşırı rüzgarlara ve yağmurlara dayanabilir; Böylece baskıları solmaz. Bu panolar genellikle açık havada 2 ila 3 yıl dayanır. Polipropilen ayrıca nötr bir pH'a sahiptir ve kimyasallara karşı dayanıklıdır. Ayrıca levhaların üretim sürecinde bazı katkı maddelerinin kullanılması onları ultraviyole ışınlarına, statik elektrik ve yangına karşı dayanıklı hale getirmiştir.
 • Korflüt levhaların montajı kolaydır. Hafif olduklarından, kolay hareket ettirilebildikleri için, her yere takılabilir ve kullanım bittiğinde kolayca alınabilirler.
 • Panoların ve genel olarak Korflüt levhadan yapılan tüm ürünlerin yüksek kişiselleştirme kabiliyeti, öne çıkan özelliklerinden biridir. Bu, talep edilen ihtiyaçlara ve stillere göre kolayca işaretlenebileceği, basılabileceği, kesilebileceği ve istenen tasarıma göre yapılabileceği anlamına gelir.
 • Korflüt levha üzerine yüksek çözünürlüklü baskı mevcuttur. Orijinal renk tonunu ve kalitesini düşürmeden bu sayfalarda dijital serigrafi baskı kullanabilirsiniz.
 • Bu ürün tamamen çevre dostudur, biyolojik olarak parçalanabilir ve %100 geri dönüştürülebilir.

Korflüt levha uygulamaları:

Ticaret fuarları, konferanslar ve festivaller gibi etkinlikler için dayanıklı ve uygun fiyatlı geçici bir pano arıyorsanız Korflüt panoları kesinlikle sizin için ideal bir seçenektir. Daha önce de belirttiğimiz gibi kolayca istediğiniz ölçülerde kesilmesini sipariş verebilirsiniz ve hareket ettirmekte zorlanmazsınız. Bu plastik levhaların panel olarak montajı çivi ve vida gerektirmediği için duvarda veya başka bir montaj yerinde delik ve kalıcı iz bırakmaz. Geçmeli perçinler, bant ve hatta sıcak tutkal kullanarak bunları kolayca takabilir ve hızlı bir şekilde çıkarabilirsiniz. Korflüt panosu, çeşitli etkinliklerin afişlerini farklı mekanlarda sergilemenin en popüler yolu ve aynı zamanda inşaat projelerinde yer alanların proje sahasında ve emlak girişlerinde pano şeklinde reklamını yapmak için Avrupa ve Amerika’nın çoğu ülkelerinde en yaygın kullanılan yoldur. Bu tip levha iyi mukavemetinin yanında, kolayca da bükülebilir. Bu nedenle yukarıdaki maddelere ek olarak Korflüt levhalar ambalaj ve inşaat sektörlerinde de kullanılmaktadır. Korflüt levhanın katlana bilirliği ve ideal ağırlık-güç oranı, ambalaj kutuları için mükemmel bir seçim olmasını sağlar ve ayrıca Korflüt kutuları yeniden kullanılabilir. Ayrıca bir çok yerde sıkça gördüğümüz gibi, bu levhalar geri dönüşüm kutuları yapmak için en iyi seçenektir. İnşaat sektöründe Korflüt levha su yalıtımı, ısı yalıtımı ve duvar, zemin gibi yüzeylerin inşaat sırasında oluşabilecek hasarlara karşı korunması amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca bu plastik levhalar, yüksek elektriksel dirençleri nedeniyle elektrik işleri için uygundur. Korflüt levha 65 ° C'ye kadar sıcaklıklara dayanabilir. Ayrıca Korflüt levhalar, geniş açık alanlara sahip evler için harika bir seçenektir ve gölgelik veya rüzgarlık olarak kullanılabilir. Bu levhalar, sera yapımında alanları bölmek için ve bitkileri soğuktan korumak için kullanılabilir.

Korflüt levhaların başlangıçta normal kartonun yerini almak için üretildiği doğrudur, ancak şimdi çeşitli kişi ve işletmeler bu levhaları başka yaratıcı amaçlar için kullanıyor. Şunlar gibi uygulamalar:

 • Ses yalıtımı
 • Nem ve su yalıtımı
 • Duvar kaplaması
 • Çocuklar için oyun evleri ve kulübeler
 • Hayvan kulübeleri
 • Küçük hayvanlar için kafesler (tavşanlar ve kobaylar)
 • Geçici döşeme
 • Kırık camlarda geçici kullanım
 • Tiyatro sahnesi için dekor tasarlamak
 • Model ve maket yapma
 • Çocuklar için boyama tahtaları
 • ve daha fazlası!
Sonuç:

Korflüt levha aslında afiş, reklam panosu ve afiş yapımında kullanılan çift cidarlı polipropilen levhaların veya Karton Plast'ın endüstriyel adıdır... Bu levhalar hafif olmakla birlikte aynı zamanda iyi bir mukavemet ve dayanıklılığa sahiptir. Bu yazımızda bu plastik levhaları tanıttık.