Plastik Koli

Plastik Koli Plastik yapısı ve içeriği sayesinde ürünlerin ani darbelere çarpmasını ve ıslanmasını önleyen, ayrıca çevre dostu bir ambalaj olarak Geri Dönüştürülebilirlik özelliğine sahip ürünler için ideal bir ambalaj çeşidinin açık bir örneğidir.

Plast Kolinin avantajları :

 • Su geçirmez
 • Yüksek dayanıklılık
 • Uygun maliyetli fiyat
 • Farklı renklerde üretim yapabilme
 • Her türlü tasarım ve fotoğraf yazdırılabilir
 • Her ölçüde üretilebilir

 


Plastik Kutu

Taşıma ve dağıtım sırasında malları korumanın yanı sıra ambalaj da markaların en önemli unsurlarından biridir.
Karton, en eski ve en yaygın ambalaj türlerinden biridir ve dünyada kartonun kullanımı yaklaşık 250 yıl öncesine dayanmaktadır. Ambalaj malları için karton kutuların kullanılmasının nedenleri arasında uygun koruma, ucuzluk ve bulunabilirlik, karton tasarımı ve basılabilirlik, ambalaj reklamlarını kullanma yeteneği ve geri dönüştürülebilirlik sayılabilir.
Karton Plast, ambalaj sektöründe karton'a göre çok yeni bir üründür.Karton Plast'ın üretim tarihi İtalya'da yaklaşık 30 yıl öncesine dayanmaktadır ve Türkiye'de 20 yılı geçmemektedir.
Karton Plast kutu kullanmanın karton kutuya göre avantajları, darbe ve yırtılmaya karşı daha dayanıklı olması dir.

Depozitolu Koli

Depozitolu Koli ve Kutu uygulaması sayesinde bitmiş ürün kolileriniz bayi ve satış noktalarından toplanarak koli temizleme İşlemine geçilebilir, temizlenmiş koliler yeniden Ürün dağıtımı için defalarca kullanıla bilinir bu işlem sayesinde koli ambalaj atık miktarı %70 oranında azaltıla biliyor.

Depozitolu Koli Kullanım Alanları :

 • Hızlı tüketim malları (FMCG : Fast-Moving Consumer Goods)
 • Satış Noktalarina Sürekli Ürün Sevkiyatı Yapan Firmalar
 • Meyve & Sebze Sevkiyat yapanlar
 • Endüstriyel Ürün Sevkiyat yapanlar

 

Plastik kutu plastik levhalardan yapılmaktadır. Pek çok firmanın tercih ettiği ve maliyetten büyük oranda tasarruf sağlayan plastik koli nakliye, arşiv ve depolama için büyük avantaj sağlar. Uzun ömürlüdür. Tekrar kullanıma uygun olan koli ve kutu çeşididir. Ambalaj endüstrisi için oldukça kıymetlidir. Bunun nedeni, ağırlık konusunda hafif olması, yüksek dayanıklılık performansı göstermesi ve güvenli olmasıdır. Aynı zamanda bütçe dostu olması açısından ekonomik açıdan kolaylık sağlar.

Plastik kutu kalınlık ve mukavemet çeşitliliğine sahiptir. Farklı renk skalaları ve ölçülere sahiptir. Bu sayede ürün ambalajı için ihtiyaçlara ve isteklere kolay cevap veren bir üründür. Neme, kimyasala ve endüstriyel zorluklara karşı dirençlidir. Kurulumu pratiktir ve depolarda yer kaplamaz.

Plastik Kutu Kullanımının Önemi

Plastik kutu kullanımının önemi işletmeler açısından çok büyüktür. En önemli özellikleri bütçeye fayda sağlamasıdır. Ürünlerin taşınması ya da istiflenmesi için, sunum çantası, saklama kutusu, taşıma kolisi gibi amaçlarla kullanılabilir. Plastik koli mekandan ve üründen bağımsız bir rahatlık sunar. Her yere taşınabilir bir konforu vardır. Plastik kutular uzun ömürlü olduğu için tüm özelliklerini de uzun süre korur. Nakliye kayıplarını azaltmada çok etkilidir. Özellikle perakende zincirlerinin ve tedarikçilerin ürünleri optimize etmesi için mükemmel bir çözüm sağlar.

Plastik kolilerin temizliği kolaydır. Son derece hijyenik bir üründür. Bu nedenle özellikle son yıllarda birçok işletme tarafından tercih edilmektedir. Geri dönüşüm ile endüstriye tekrar kazandırılabilmektedir. Dış darbelere karşı son derece dayanıklıdır ve esnek bir yapıya sahiptir. Kötü hava koşullarından etkilenmemektedir. Temizleyici ürünler ile temizlenebilir. Dayanıklı olması sayesinde bütçe dostlu olma özelliği ile işletmelerin uzun yıllar kullanabilmesine olanak verir.

Plastik Koli Kullanım Alanı

Plastik koli kullanım alanı çok geniştir. Hemen hemen her sektörde sıklıkla kullanılan ve oldukça yaygın olan istifleme ve taşıma ürünüdür. Pürüzsüz yüzeye sahip olması nedeniyle rutubet ve nemden etkilenmez. Bunun yanı sıra kolay temizlenebilir bir ürün olduğu için zararlı ve kötü organizmaların yüzeye tutunmasını engeller. Mamullerin taşınması ve istiflenmesi açısından büyük kolaylık sağlar. Kıyafet, gıda, yedek parça, kağıt ve daha pek çok üretim alanı için kullanılır.

Plastik taşıma kutusu çeşitli sektörler tarafından yüksek performans göstermesi ve hafif, çevreye duyarlı malzeme olması açısından ambalajlama için sıklıkta tercih edilir. İşletmeler bu kutuları müşterilerine hediye ve promosyon ürün verirken de kullanmaktadır. Bu sayede müşterilerin takdirini kazanırlar. Ürünleri en şık ambalajlarla sergilemeyi amaçlar. İşletmeler haricinde evde istif yapma amaçlı da kullanılır.

Taşıma Koli Çeşitleri

Taşıma kolisi çeşitleri çok yönlüdür. İhtiyaç ve istekleri karşılayan plastik kutu çeşitleri her zevke ve cinsiyete uygun tasarım ve renkte üretilebilir. Plastik koliler kullanım yerlerine göre farklı ebat ve şekillerde üretilir. Kıyafet sektörü için koli, balıkçılık için koli, hediyelik koli, posta kutusu, ilaç kutusu, vana kutusu, radyatör kutusu, asansör ve ekipmanları için kutu, palet kutusu ve motorlu kurye kutusu gibi çeşitlere sahiptir.

Çabucak zarar görme ihtimali olan ürünler için daha rahat bir kullanım sağlar. Plastikten üretilmiş olması sayesinde istifleme ve arşivleme açısından oldukça uygundur. Aynı zamanda taşıma kolilerinin baskılı ve baskısız çeşitleri de mevcut olduğu için kişiselleştirmeye müsaittir. Plastik kutu çeşitleri özellikle de çeyiz taşıma konusunda üstün performans sağlar. Geline ya da damada yönelik baskılar ile ya da kurdele gibi şekillerin baskıları ile üretilebilir.

Plastik Koli Ebatları

Plastik koli ebatları kullanım alanlarına göre değişmektedir. Koli ölçüleri boy* en * yükseklik şeklinde belirtilmektedir. Kolinin uzun kenarına “boy” kısa kenarınaysa “en” denir. Standart plastik koliler genellikle şöyledir;

Mini boy: 30*20*20

Mini boy koliler küçük bir ölçüdedir. Bu nedenle ufak eşyaları taşımak için kullanılmaktadır. Fincan, kalem gibi ürünlere uygundur.

Küçük boy: 40*30*30

Hacim olarak fazla yer kaplamayan eşyaların taşınması ve istiflenmesi için uygun olmaktadır. Kıyafet, küçük ev ve mutfak aletleri, ayakkabı ve terlik gibi boyutlara sahip eşyalar için tercih edilmektedir.

Orta boy: 60*40*40

Ofis ürünleri gibi eşyalar için uygundur. PC, telefon, kırtasiye malzemeleri, evrak, klasör gibi orta boyutlu ürünler için kullanılmaktadır. Evden eve nakliyat yapacak kişiler ve firmalar için en çok tercih edilen ebattır.

Büyük boy: 80*50*50

Hacim olarak fazla yer kaplayan eşyaların istiflenmesi, arşivlenmesi ve taşınması için uygun bir kullanıma sahiptir. Elektronik eşyalar, tekstil ürünler, sehpa ve benzeri ev eşyaları için kullanışlıdır. Büyük boy koliler üst üste istiflenmesi açısından da kolaylık ve konfor sağlar. Baskıya ve basında ekstra dayanıklıdır. Bu sayede kırılması muhtemelen olan hassas eşyalar ve ağır malzemeler için kullanımı sıkça tercih edilir.

Kolinin ebatı ne olursa olsun plastik koli kolay kolay deforme olmaz. Bu sayede de uzun aylar sürecek depolama işleri için kullanılabilir. Standart ölçülerin yanı sıra bireysel olarak özel ölçüler de mümkündür. Örneğin bir kitap ile bir kıyafet için aynı ölçüde koli kullanımı yanlış olacaktır. Çünkü zaten biri ağır ve ufak biri büyük ve hafif ürünlerdir. Bu nedenle istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda koli üretilebilmektedir.

En doğru ürünü seçmek için hemen incelemeye başlayabilir, bütçenize uygun yüksek kalitedeki ürünleri uygun fiyatlarla alma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Yenilikçi ürünler ve yüksek kalite standardı, REMS için yeni pazarlar açmaktadır. Son yıllarda pazar alanı sürekli olarak inşa edilmiş ve genişletilmiştir. Avrupa çapında ve ötesinde güvenilir ticaret ortakları, her zamankinden daha fazla müşterinin REMS kalitesine ikna edilebileceğini garanti eder

Plastik Koli Fiyatları

Plastik koli fiyatları ürünün ölçüsüne, boyutuna ve baskılı ya da baskısız olmasına göre farklılık göstermektedir. İstenile ölü ve kalınlıkta, renk tercihine göre üretilen kolileri seçerken öncelikle ne için ihtiyaç duyulduğunun belirlenmesi lazım. Sonrasında ölçü ve ebatlarına karar verilmelidir. Son olarak da işletmeniz ya da kişisel zevkleriniz için baskılı mı baskısız mı olduğu belirlenmeli. Bu istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda karar verilen kolilerin de fiyatları değişkenlik gösterecektir.

Taşıma Kolisi Seçimi

Taşıma kolisi seçimi yaparken en önemli etken taşınacak ürünün boyutudur ve ağırlığıdır. Bu nedenle hem kendinizin hem de ürünün ihtiyaçlarını net şekilde belirlemek gerekir.  Aşağıdaki sorulara cevap vererek, kendiniz için en doğru koli seçimini yapabilirsiniz.

 • Taşıma kolisi büyük eşyaları taşımak için mi yoksa küçük eşyaları taşımak için mi gerekli?
 • Taşınacak ürün hangi kategoride bir ürün? (gıda, giyim, kozmetik, kırtasiye, ofis, ev vb.)
 • Çeyiz, evden eve naklyiat, depoda istifleme, ofis düzeni, raf düzeni gibi pek çok seçenek var. Plastik koli hangi amaca hizmet edecek?
 • Kırılacak kadar hassas ürün için mi lazım yoksa kırılmayacak ürünler için mi gerekli?

Bu sorular plastik kutu seçimi için önemlidir. Çünkü seçilecek kolinin ölçüsüne ve dayanıklılığına bu cevaplara göre karar vermek gerekir. İhtiyacınıza göre en doğru seçimi yapabilmek için bu adımı es geçmemekte fayda vardır. Doğru ebatlarda koli seçilmez ise eşyaların güvenli taşınması söz konusu olmaz. Eşyalar zarar görebilir.

Bunun yanı sıra ağır bir ürünü kaldırmayacak kutu seçimi yapılırsa ne kadar dayanıklı bir kutu olursa olsun yıpranmalar söz konusu olacaktır. Bunun en büyük örneği şurada ortaya çıkar. Örneğin büyük bir ev eşyası istifleyeceksiniz. Ürünleri kutuya koydunuz ve sonra kutuları üst üste dizdiniz. Bu noktada kutu yanlış seçilmiş ise, ya da üründen çok çok büyük bir kutu seçilmiş ise, üstteki koli alttaki koliye zarar verebilir ve bu nedenle ürünler de zarar görebilir. Bu sebeple eşyanın boyutu ile aynı ya da benzer boyutta koli tercihi iyi olacaktır.

Plastik Koli Fiyatları

Plastık kolı ve kutunun guncel fiyatını öğrenmek ve tavsiye almak için bizimle iletişime geçin.